..... آداک شیمی آیدین .....
واردات و تولید نهاده های کشاورزی ( کود - سم - بذر - سمپاش ) 

گوگرد گرانوله ، بنتونیت دار 

اهمیت:
گوگرد عنصری حیاتی برای تغذیه گیاه بوده و در ساخت برخی اسیدهای آمینه، پروتئین، روغن،ویتامینها و کلروفیل ضروری است. این عنصر در فعال کردن برخی آنزیمها،بهبود كمی و كیفی محصول، افزایش كیفیت پخت نان ،بهبود ارزش غذایی علوفه، تغذیه انسان و كنترل بعضی بیماری های قارچی نقش قابل توجهی دارد. نیاز گیاهان به گوگرد بیش از فسفر است.گوگرد را می توان به عنوان یك اصلاح كننده برای خاكهای شور و سدیمی و كاهش میزان بیكربنات آب آبیاری نیز مصرف كرد.
مشخصات کود
سالانه بیش از یك میلیون تن گوگرد فله بصورت پودر و كلوخه در کشور تولید می شود، اما مصرف مستقیم آن در اراضی كشاورزی مشكل می باشد. عمل آوری این كود به صورت گرانوله، مصرف آن را برای محصولات مختلف آسان می كند.گوگرد گرانوله بعد از مصرف، رطوبت خاک را جذب نموده و از هم پاشیده می شود. این كود حاوی 85 درصد گوگرد و 15 درصد بنتونیت است و در كیسه های 25 كیلویی عرضه می شود. اكسیداسیون گوگرد توسط باكتریهای جنس تیوباسیلوس انجام و مصرف آن به همراه كود حیوانی و سایر مواد آلی راندمان و سرعت عمل را افزایش می دهد. ساری‌كود در مجاورت مواد آلی در شرایط رطوبت و حرارت مناسب به كمك باكتریها تبدیل به سولفات شده و باعث خنثی كردن بی كربنات؛ كاهش موضعی pH و افزایش غلظت و جذب عناصر معدنی خصوصاً فسفر؛ آهن و روی می‌شود
روش، زمان و مقدار مصرف
ساری كود در باغها همراه با كود حیوانی و سایر مواد آلی به مقدار 500 كیلو گرم در هكتار مصرف می گردد. در زراعت موقع كشت به میزان 500 كیلو گرم در هكتار و ترجیحاً توام با مواد آلی و در عمق خاک مصرف شود تا از رطوبت لازم برای اكسیداسیون برخوردار باشد.
گیاهان و مناطق مورد مصرف
این کود به جز در زراعت برنج در سایر محصولات زراعی و باغی قابل استفاده بوده و مصرف آن برای دانه های روغنی بسیار مفید است. اکثر اراضی كشاورزی كشور به دلیل آهكی بودن و pH بالا نیاز مبرم به گوگرد برای اصلاح خاك و افزایش حاصلخیزی خاک دارند.
نکات فنی
   
مصرف ساری كود برای شرایط غرقابی ( زراعت برنج ) و خاكهای گچی توصیه نمی‌گردد.
   
گوگرد را حتما بایستی با مایه تلقیح تیوباسیلوس مخلوط و در عمق خاک و محل گسترش ریشه که دارای رطوبت کافی است ،مصرف کرد تا موثر واقع گردد.
   
مصرف این كود توام با مواد آلی باعث افزایش کارایی آن می شود.
   
از مصرف گوگردی که از طریق ذوب شدن به شکل گرانول یا پلیت درآمده جدا خودداری کنید

.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

با سلام
علم را با خود به این دنیا نیاوردم و با خود نیز به گور نخواهم برد. علم را آموخته ایم تا به دیگران آموزش دهیم تا نسل به نسل بچرخد و تکمیل شود .
ما را در این امر همراهی کنید

Telegeram.me/agronomic
نویسندگان
نظر سنجی
نظرتان در مورد وبلاگ و مطالب موجود چیست؟
صفحات جانبی
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic